12 سال سابقه
اوربکس

بهترین زمان معامله طلا در فارکس چه ساعتی است ؟

Trading gold in forex

اهمیت طلا و معامله بر روی طلا از آنجا مشخص می شود که افراد زمانی که می خواهند ارزش دارایی های خود را حفظ کنند به دنبال خرید طلا هستند پس برای همه افرادی که در بازار فعالیت می کنند اینکه بهترین زمان ها برای خرید و فروش طلا چه زمانی هست دارای اهمیت بالایی می باشد زیرا دانستن بهترین زمان معامله در فارکس لازمه موفقیت هر معامله گر حرفه ای است.

در این مقاله همراه ما باشید تا تمامی این مواردش رو باهم برسی می کنیم

 • ملاک ها برای شناسایی بهترین زمان؟
 • بهترین سشن برای معامله در بازار طلا کدام است؟
 • بهترین زمان ترید در چه ساعتی می باشد؟
 • بهترین روز های هفته برای ترید طلا چه روز هایی هست؟
 • عوامل تاثیر گذار در تغییرات بازار طلا چه عواملی هستند؟

در این مقاله همراه ما باشید تا تمامی این مواردش رو باهم برسی می کنیم

مهم ترین معیار های برای شناسایی بهترین زمان

یکی از مهم ترین معیار ها زمانی هست که نقدینگی بازار فاکرس به حداکثر میزان خود برسید. زمانی که چنین شرایطی در بازار فارکس وجود داشته باشد، احتمال اوج گرفتن یا ریزش قیمت طلا بالا می‌رود. بنابراین شما می‌توانید با انجام پیش بینی‌های لازم، سود خوبی را از این نوسانات به دست آورید

 1. زمانی که بازار آرام است و داده‌های نموداری نشان می‌دهند قیمت طلا قرار نیست دستخوش تغییرات اساسی شود
 2. وقتی که رویداد‌های ژئوپلتیک رقم می‌خورند
 3. وقتی که داده‌ها و اخبار اقتصادی از منابع بزرگ و معتبر انتشار داده می‌شوند
 4. زمانی که همپوشانی سشن‌های معاملاتی با یکدیگر مشاهده می‌شود

بهترین سشن برای معامله در بازار طلا کدام است

زمان شروع و پایان سشن های معاملاتی به وقت ایران

برای اینکه بدانید بهترین زمان معامله طلا در فارکس در کدام سشن قرار دارد، ابتدا باید سشن‌های بازار فارکس را بشناسید. در بازار فارکس پنج سشن معاملاتی مختلف وجود دارد که به صورت زیر می‌باشند :

 • سشن سیدنی که در منطقه استرالیا قرار دارد و زمان فعالیت آن بین ساعت 00:30 و 08:30 می‌باشد.
 • سشن توکیو که در قاره آسیا قرار داشته و به وقت ایران بین ساعت 2:30 تا 10:30 فعال است.
 • سشن فرانکفورت که اولین سشن قاره اروپا است و به مدت هشت ساعت از ساعت 10:30 تا 18:30 باز است.
 • سشن بعدی اروپا، سشن لندن است که با سشن فرانکفورت یک ساعت فاصله زمانی دارد. سشن لندن به وقت ایران در ساعت 11:30 باز شده و هشت ساعت بعد در ساعت 19:30 بسته می‌شود.
 • سشن بعدی سشن نیویورک در آمریکا است که ساعت فعالیت آن در کشور ایران از ساعت 16:30 تا ساعت 00:30 بامداد می‌باشد.

اما کدام یک از این سشن‌ها برای انجام معامله طلا انتخاب بهتری است؟‌ برای یافتن جواب این سوال باید بدانید که نماد طلا به USD وابسته است و USD بیشترین درصد معاملات را به خود اختصاص می‌دهد. به همین دلیل سشن نیویورک را می‌توان بهترین سشن و مناسب ترین زمان معامله طلا در فارکس دانست.

این سشن امکان ترید کردن طلا با کمترین میزان شکاف مالی را برای شما به وجود می‌آورد. بنابراین زمانی که سشن نیوریورک در ساعت 16:30 دقیقه به وقت ایران باز می‌شود، فرصت خوبی در دسترس تریدرها قرار می‌گیرد تا در بازار فارکس معامله خود با طلا را آغاز کنند

همچنین زمانی که در ساعت 11:30 سشن لندن باز می‌شود، حجم معاملات طلا به سطح مناسبی می‌رسد و شما هم می‌توانید معاملات خود را از این ساعت آغاز کنید.

بهترین زمان ترید طلا چه ساعتی است

حالا بیایید بررسی کنیم که بهترین زمان معامله طلا در فارکس در چه ساعاتی قرار دارد. برای بررسی این موضوع لازم است موارد مختلفی در نظر گرفته شوند. اولین موضوع میزان ریسک‌پذیری شما به عنوان یک تریدر است.

پیشنهاد مطالعه: حداقل و بهترین سرمایه برای ورود به بازار فارکس

برخی از تریدرها ترجیح می‌دهند معاملاتی با ریسک کم و سود مطمئن انجام دهند اما برخی دیگر به انجام معامله‌های پرسودی که ریسک بیشتری دارند، علاقه نشان می‌دهند. معامله‌های پر ریسک طلا، استرس زیادی را برای تریدر دارند اما درصورتی که طبق برنامه پیش بروند، می‌توانند پیشرفت مالی زیادی را برای شما داشته باشند.

موضوع بعدی مدت زمان سرمایه‌گذاری شما و کوتاه‌مدت یا بلندمدت بودن آن است‌. اگر چشم‌انداز بلندمدتی به سرمایه‌گذاری در زمینه طلا داشته باشید، باید بررسی‌های تخصصی‌تری از روند تغییرات قیمت طلا در اختیار شما قرار گیرد. در کل انجام معامله‌های بلندمدت و معامله‌های پر ریسک، نیاز به تجربه بالایی دارند و بیشتر به تریدرهای باتجربه پیشنهاد می‌شوند.

اما گذشته از این موارد، زمانی که حجم معاملات طلا در بازار فارکس بالا می‌رود و اصطلاحا بازار گرم می‌شود، زمان مناسبی برای شروع سرمایه‌گذاری است. چنین لحظاتی وقتی رقم می‌خورند که سشن‌های معاملاتی با یکدیگر در تلاقی قرار گیرند. در این زمینه می‌توان دو تلاقی زیر را برای شروع معامله طلا در نظر گرفت:

 • تلاقی سشن توکیو و لندن بین ساعت 10:30 تا 12:30
 • تلاقی سشن لندن و نیویورک بین ساعت 16:30 تا 20:30

ساعت تلاقی بعضی از سشن ها

علاوه بر این ساعات اول صبح از ساعت 4:00 تا ساعت 6:00 نیز به عنوان زمان معامله طلا در فارکس، پیشنهاد خوبی است. البته در این ساعات به دلیل بسته بودن بازار نیویورک و بازار لندن در فارکس، حجم مبادلات کم است.

در هنگام عصر بین ساعات شش و سی دقیقه تا هشت و سی دقیقه، بازارهای نیویورک و لندن به واسطه انتشار انواع خبرهای اقتصادی، نوسانات خیلی زیادی در بازار طلا به وجود می‌آورند. این موضوع زمینه انجام تریدهای پرریسک طلا را فراهم می‌کند تا تریدرهای با تجربه بتوانند از طریق استفاده از این نوسانات، سودهای مالی زیادی به دست بیاورند.

البته با توجه به بالا بودن ریسک معاملات، ممکن است یک خبر جدید، تمام برنامه‌ریزی‌های شما را به هم بزند و سرمایه‌گذاری شما را با شکست مواجه کند. همچنین در ساعت چهار و نیم تا شش و نیم عصر نیز یک بازار کم نوسان را زمینه سرمایه گذاری طلا مشاهده می‌کنیم که برای سرمایه گذاری کم‌ریسک مناسب می‌باشند.

البته در این ساعات نیز امکان رشد ناگهانی یا ریزش طلا به واسطه تغییرات جهانی وجود دارد اما تعداد این نوسانات و شدت آنها معمولا در مقایسه با تلاقی قبلی، کمتر است.

بهترین روز های هفته برای معامله طلا در فارکس

برای اینکه بدانید مناسب‌ترین زمان معامله طلا در فارکس چه زمانی است، لازم است شرایط روزهای هفته را در این زمینه بررسی کنید. برای این کار ابتدا لازم است با مفهوم پیپ در بازار فارکس آشنایی پیدا کنید. پیپ تصویر واضحی از نوسانات بازار فارکس را در اختیار تریدر قرار می‌دهد که او می‌تواند از این طریق بهترین زمان معامله طلا در فارکس را شناسایی کند.

در روزهای شنبه و یک شنبه بازار فارکس تعطیل است و امکان ترید طلا در این دو روز وجود ندارد. اما شرایط روزهای دیگر هفته به صورت زیر می‌باشد:

دوشنبه :

روز دوشنبه بازار فارکس شروع به فعالیت می‌کند و تریدرها نیز بعد از دو روز استراحت، برنامه‌های خود را از سر می‌گیرند. در این روز معمولا سرمایه گذاران به بررسی مالی بازار می‌پردازند‌ و سعی می‌کنند سرمایه زیادی را وارد بازار نکنند.

بنابراین حجم نقدینگی بازار کم خواهد بود و برای استراتژی‌های کم ریسک مناسب‌تر است. اما با این وجود، ممکن است اخبار اقتصادی یا سیاسی آخر هفته روی عملکرد سرمایه‌گذاران طلا اثر بگذارد و شرایط متفاوتی را در مقایسه با حالت نرمال ایجاد کند.

در چنین مواقعی نیاز به تغییر استراتژی و نگاهی جدید به بازار خواهید داشت تا بتوانید از فرصت‌های ایجاد شده به نفع خود استفاده کنید.

سه شنبه ، چهارشنبه ، پنچشنبه :

این سه روز به عنوان روزهای میانی فعالیت بازار فارکس، بهترین زمان معامله طلا در فارکس به شمار می‌روند. در این روزها تریدرهای مختلفی با توجه به دیدگاه خود و با هدف دستیابی به سود، معاملات مختلفی را آغاز می‌کنند. در ادامه نوسانات قیمت طلا بیشتر شده و زمینه پیاده سازی استراتژی‌های معاملاتی متنوعی را فراهم می‌کند.

بنابراین در این سه روز می‌توان برای هر نوع استراتژی مالی چندین موقعیت خوب پیدا کرد و به همین دلیل اکثر تریدرها چندین معامله را اجرا خواهند کرد. علاوه بر این، روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنج شنبه این امکان را فراهم می‌کنند که افراد بتوانند در مدت زمان کوتاهی به سود برسند.

جمعه ها:

جمعه به عنوان آخرین روز فعالیت بازار شرایط خاص خود را دارد. معمولا جمعه‌ها قابل پیش بینی نیستند و به همین دلیل انتخاب خوبی برای زمان معامله طلا در فارکس به شمار نمی‌روند. تریدرها چهار روز پرکار را در طول هفته پشت سر گذاشته‌اند و حالا صرف نظر از سود یا ضرری که متوجه سرمایه مالی آنها شده است، با خستگی زیادی معاملات خود را انجام می‌دهند. همین خستگی می‌تواند عامل مخربی شود که سرمایه‌گذاران را در تصمیم‌گیری به اشتباه بیاندازد.

در روز جمعه، تریدرهایی که در طول هفته ضرر کرده‌اند، به دنبال جبران هستند و معامله‌های پرریسکی را انجام می‌دهند که اگر با موفقیت مواجه نشوند شکست بزرگ‌تری را برای آن‌ها به وجود خواهند آورد‌.

در طرف مقابل، افرادی قرار دارند که هفته خوبی را پشت سر گذاشته‌اند و به همین دلیل دوست ندارند با انجام معاملات پر ریسک، موفقیت خود را از دست بدهند. همین تفاوت باعث می‌شود پیاده کردن استراتژی مالی به راحتی قابل انجام نباشد. به طور کلی، پیشنهاد ما این است که اگر قصد سرمایه‌گذاری پر ریسک در زمینه طلا دارید، روز جمعه را برای انجام این کار انتخاب نکنید.

در این روز بهتر است به بررسی مالی بازار و انجام سرمایه‌گذاری‌های مطمئن و کوتاه‌مدت بپردازید. همچنین توجه داشته باشید که در اولین جمعه هر ماه، آمار اشتغال شهروندان آمریکا منتشر می‌شود و نوساناتی را در قیمت طلا به وجود می‌آورد. بنابراین لازم است پیش از شروع ترید طلا، اخبار مربوط به این موضوع را به صورت دقیق بررسی کنید.

اگر به دنبال سود زیاد هستید، بهتر است معاملات خود را در روز دوشنبه با حجم سرمایه اولیه بالا انجام دهید. در این روز معمولا بازار آرام است و ریسک معاملاتی شما پایین می‌آید. همچنین اگر تریدر با تجربه‌ای هستید، روز جمعه می‌تواند فرصت خیلی خوبی برای شما به وجود آورد.

عوامل تاثیر گذار در تغییرات بازار طلا چه عواملی هستند؟

عوامل تاثیر گذار در تغییرات بازار طلا

 

زمانی که سشن‌های معاملاتی با یکدیگر هم‌پوشانی پیدا می‌کنند

زمانی که بهترین ساعات را برای انجام ترید طلا بررسی می‌کردیم، اشاره کردیم که زمانی که سشن‌ها معاملاتی با یکدیگر هم‌پوشانی می‌کنند، نقدینگی بازار فارکس افزایش پیدا کرده و زمینه خوبی را برای شروع معامله طلا به وجود می‌آورند.

چرا که در زمان هم‌پوشانی دو سشن معاملاتی، در واقع تریدرهای دو منطقه جغرافیایی مختلف به صورت همزمان در حال انجام معاملات هستند و این باعث می‌شود نقدینگی در بازار فارکس افزایش پیدا کند. با افزایش نقدینگی، نوسانات مالی در قیمت طلا رخ می‌دهد که شما با توجه به استراتژی خود می‌توانید از این نوسانات به نفع خود استفاده کنید.

معروف‌ترین هم‌پوشانی سشن‌ها در ساعت 16:30 تا 19:30 به وقت ایران اتفاق می‌افتد که در این بازه زمانی، تریدرهای آمریکایی و اروپایی حجم زیادی از نقدینگی را وارد بازار طلا در فارکس می‌کنند. بهتر است سشن‌های معاملاتی نیویورک و لندن را همواره بررسی کنید و زمانی که ساعت مناطق مختلف جلو یا عقب کشیده می‌شود اطلاعات خود را بروز کنید.

این کار باعث می‌شود همیشه از تایم هم‌پوشانی سشن‌های مالی اطلاع داشته باشید تا امکان دسترسی به بهترین زمان معامله طلا در فارکس برای شما به وجود آید.

زمانی که داده های اقتصادی منتشر می شود

عوامل اقتصادی گوناگونی روی قیمت طلا اثرگذار هستند. نرخ بهره، تولید ناخالص ملی و تورم از جمله موارد اقتصادی مهمی هستند که به شدت قیمت طلا را تحت تاثیر قرار می‌دهند. به همین دلیل تمام تریدرهایی که قصد دارند روی نماد طلا سرمایه‌گذاری کنند، حتما باید پیگیر اخبار اقتصادی باشند‌.

انجام این کار خیلی دشوار نیست؛ چراکه زمان انتشار داده‌های اقتصادی مشخص است و شما اگر از زمان انتشار این داده‌ها اطلاع داشته باشید، می‌توانید برنامه‌ریزی‌های خود را با توجه به این موضوع فیکس کنید‌. پس از دسترسی به این داده‌ها می‌توانید از موج‌های به وجود آمده در نوسان قیمت طلا بهره ببرید‌ و بازدهی مالی خود را افزایش دهید.

زمانی که رویدادهای ژئوپلوتیک رخ می دهد

زمانی که شرایط سیاسی و امنیتی در نقطه‌ای از جهان به هم می‌ریزد، سرمایه‌داران سعی می‌کنند تا با تبدیل نقدینگی خود به طلا، ازش دارایی‌های خود را حفظ کنند. به همین دلیل قیمت طلا در بازار فارکس بالا می‌رود. پس شما به عنوان یک تریدر اگر از این موضوع اطلاع پیدا کنید می‌توانید از طریق انجام معامله طلا در بازار فارکس، سود قابل توجهی به دست آورید.

وقوع جنگ، رقم خوردن بلایای طبیعی مثل سیل و زلزله، عقد قراردادهای سیاسی بین ابر قدرت‌ها و سخنرانی شخصیت‌های برجسته سیاسی از جمله مواردی هستند که قیمت طلا را دستخوش تغییر می‌کنند. اما این موارد قابل پیش بینی نیستند و به همین دلیل لازم است شما همواره خبرگذاری‌های معتبر را دنبال کنید تا از اتفاقات سیاسی جهان روز آگاه باشید.

بهتر هست در این زمنیه به این نکات توجه داشته باشید :

 • تا چند ساعت بعد از اعلام اخبار مهم ژئوپلتیک، اقدامی برای انجام معامله طلا در بازار فارکس انجام ندهید. ریسک انجام معاملات در چنین مواقعی به شدت بالاست و معمولا تریدرها را با ضرر مواجه می‌کند.
 • مدتی صبرکنید تا روند افت و خیز قیمت طلا حالت استیبلی پیدا کند و در ادامه با توجه به مقاومت‌ها و حمایت‌های شکل گرفته، سرمایه‌گذاری خود را آغاز کنید.
 • سعی نکنید به هر قیمتی که شده است و برخلاف استراتژی معاملاتی خود، ترید طلا در مواقع حساس سیاسی را انجام دهید. اگر روی این موضوع اصرار دارید، بهتر است حداقل سرمایه‌گذاری را انجام دهید که در راستای کسب تجربه به شما کمک کند. در غیر اینصورت منتظر بمانید تا فرصت دیگری به عنوان بهترین زمان معامله طلا در فارکس به وجود آید که با استراتژی معاملاتی شما همخوانی داشته باشد.
 • به هیچ عنوان در زمان رویدادهای سیاسی در به دست آوردن سود طمع نکنید. بنابراین اگر معامله شما روی طلا موفق بود و سود خوبی را برای شما به وجود آورد، نباید این موضوع شما را تحریک کند‌ که معامله جدیدی را روی طلا آغاز کنید. احتمال اینکه معامله جدید شما با شکست مواجه شود بیشتر از احتمال موفقیت آن است.
 • اگر یک معامله بازکردید و معامله شما با شکست مواجه شد،‌ معامله دیگری باز نکنید. این کار تنها باعث خواهد شد ضرر مالی شما بیشتر شود.

زمانی که بازار آرام است

تا این قسمت از مقاله، به بررسی مواردی پرداختیم که باعث ایجاد نوسانات در قیمت طلا می‌شوند و نقدینگی بازار را بالا می‌برند. این موارد برای انجام سرمایه‌گذاری‌های پر ریسک انتخاب خوبی هستند. اما اگر بخواهیم با ریسک کمتری از بهترین زمان معامله طلا در فارکس استفاده کنیم، چه اقداماتی را باید در دستور کار خود قرار دهیم؟ برای ترید طلا با کمترین ریسک، بهترین زمان وقتی است که بازار آرام است.

یعنی اتفاق اقتصادی یا سیاسی خاصی در جهان رقم نخورده است و همه چیز امن و امان است. علاوه بر این، برای ایجاد چنین شرایطی، سشن‌های مالی نیز نباید باهم هم‌پوشانی داشته باشند. بدین صورت حجم نقدینگی در بازار کم شده و طلا روند تقریبا ثابتی را طی می‌کند.

بنابراین شما می‌توانید در قسمت‌های پایین نمودار خرید طلا را انجام داده و در ادامه آن را با قیمت بالاتر بفروشید و از طریق سودهای جزئی و متعدد، درآمد خوبی به دست آورید. معمولا تریدرها چنین سرمایه گذاری امنی را با سرمایه اولیه نسبتا زیادی آغاز می‌کنند تا پایین بودن درصد سود را از این طریق جبران کنند.

توجه داشته باشید که چنین تصمیم‌گیری کاملا بستگی به استراتژی مالی شما دارد و طبیعتاً افزایش سرمایه اولیه در معاملات، ریسک آن را بالاتر خواهد برد.

آیا بازار طلا در فارکس 24 ساعته است

در جواب به کسانی که در مورد 24 ساعته بودن بازار طلا در فارکس از ما سوال می‌پرسند، باید بگوییم که بله امکان معامله طلا در هر ساعت از شبانه روز در بازار فارکس وجود دارد. اما لازم است بدانید که این تایم 24 ساعته مربوط به روزهای کاری در بازار فارکس می‌شود. همانطور که می‌دانید بازار فارکس 5 روز در هفته فعال است و در روز‌های شنبه و یکشنبه تعطیل می‌باشد.

در واقع از زمان باز شدن بازار فارکس در روز دوشنبه ساعت 1:30 دقیقه به وقت ایران تا زمانی که این بازار در روز جمعه و در ساعت 1:30 دقیقه بسته می‌شود، می‌توان معامله‌های طلا را اجرایی کرد. بنابراین در روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه تریدر‌های ایرانی می‌توانند به صورت 24 ساعته در بازار فارکس انجام معامله طلا را آغاز کنند یا معامله‌های قبلی خود را پیگیری کنند.

اما در روزهای دوشنبه و جمعه با توجه به زمان باز شدن بازار در روز دوشنبه و بسته شدن آن در روز جمعه، این مدت زمان 24 ساعته، 90 دقیقه کاهش پیدا می‌کند. اما لازم است به این موضوع اشاره کنیم که امکان مبادله 24 ساعته طلا در بازار فارکس، نباید این ذهنیت را در شما به وجود بیاورد که هر زمانی از شبانه روز برای انجام معامله طلا مناسب است.

در واقع شما باید در زمان باز بودن فارکس، بهترین زمان معامله طلا در فارکس را بشناسید و با توجه به این موضوع معاملات خود را آغاز کنید.

سخن پایانی

اطلاع از زمان مناسب برای معامله طلا در فارکس به شما اجازه می‌دهد که سرمایه خود را از طریق انجام به موقع معاملات افزایش دهید. با در اختیار داشتن اطلاعات کافی در این زمینه، می‌توانید به سودهای بیشتری دست پیدا کنید و شرایط بهتری را در بازار مالی فارکس برای خود به وجود آورید.

آگاهی از شرایط سشن‌های معاملاتی مختلف و تایم هم‌پوشانی آنها با یکدیگر از مهم‌ترین مواردی است که در این زمینه باید مورد توجه ویژه قرار گیرد.

علاوه بر این نباید تاثیر اخبار اقتصادی و شرایط ژئوپلتیک جهان بر روند تغییرات قیمت طلا را فراموش کنیم. یک تریدر موفق همواره چنین اخباری را از طریق منابع معتبر پیگری می‌کند تا به درک درستی از نحوه افت و خیز قیمت طلا برسد. همچنین زمان‌هایی که بازار آرام است، شما نیز می‌توانید با آرامش خاطر بیشتری معاملات خود را در حاشیه امنیتی مطمئن انجام دهید.

در واقع هنر ترید کردن طلا در بازار فارکس، ترکیبی از محتاط بودن و فرصت طلبی را نیاز دارد. محتاط بودن به این دلیل که رشد ناگهانی یا افت بی‌سابقه طلا، شما را برای انجام سرمایه‌گذاری هیجان زده نکند و فرصت‌طلبی از آن جهت که بتوانید بهترین زمان معامله طلا در فارکس را غنیمت بشمارید.

ما سعی کردیم در این مقاله به تمام نکات مهم در زمینه شناسایی زمان مناسب سرمایه گذاری طلا، اشاره کنیم. اگر توصیه یا نظری درمورد زمان معامله طلا در فارکس دارید، نظر خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما به اشتراک بگذارید. سپاس که تا پایان مقاله همراه ما بودید.

سوالات متداول

 • آیا استراتژی مالی، روی تعیین زمان معامله طلا در فارکس تاثیر گذار است؟

بله، زمان مناسب برای آغاز معامله طلا در فارکس و نحوه مدیریت آن، با توجه به استراتژی مالی شما تعیین می‌شوند. در نظر داشته باشید که تغییر استراتژی مالی برای سرمایه‌گذاری غیرمنطقی در این زمینه، به لحاظ حرفه‌ای اصلا کار درستی نیست.

 • آیا امکان سرمایه‌گذاری امن از طریق معامله طلا در فارکس وجود دارد؟

بله، در زمانی که بازار آرام است و حجم نقدینگی یه حداقل مقدار خود می‌رسد شما می‌توانید از این فرصت برای سرمایه‌گذاری با ریسک کم استفاده کنید.

 • بهترین زمان‌ها برای معامله طلا در بازار مالی فارکس کدام است؟

چهار مورد زیر بهترین زمان‌ها برای سرمایه گذاری در این زمینه شامل زمان هم‌پوشانی سشن‌های معاملاتی به ویژه سشن نیویورک و سشن لندن، زمان انتشار داده‌های اقتصادی مثل آمار اشتغال کشور ایالات متحده آمریکا، زمان رویداد‌های مهم سیاسی و ژئوپلتیک و زمانی که بازار آرام است مثل دوشنبه‌ها که بازار فارکس هفته کاری خود را آغاز می‌کند، هستند.

محتوای این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *