12 سال سابقه
اوربکس

مسابقه فارکس چیست؟ + معرفی بهترین‌ها

مسابقه فارکس چیست؟

مسابقه فارکس چیست؟ یکی از مواردی که بروکرها برای تریدرهای بازار فارکس در نظر می‌گیرند و این بخش برای اغلب معامله‌گران نیز با جذابیت‌های زیادی همراه است، مسابقه فارکس (contest) می‌باشد که در حساب‌های واقعی و دمو برگزار می‌شود. اصلی‌ترین تفاوتی که میان مسابقه فارکس در حساب‌های واقعی و دمو وجود دارد، این است که در حساب‌های دمو نیازی به واریز وجه نیست و در نتیجه معامله‌گران استرس کمتری را نیز متحمل می‌شوند. معمولا برگزاری مسابقه فارکس توسط بروکرها، به صورت دوره‌ای است. به طوری که در این مسابقات به تناسب حجم معاملات هر تریدر در طی یک مدت زمان خاص، به نفرات برتر که بیشترین سود را کسب کرده‌اند، جوایزی تعلق می‌گیرد.

در آغاز مسابقه فارکس، تمامی تریدرهایی که در مسابقه شرکت می‌کنند، دارای شرایط یکسانی از نظر مبلغ دارایی، حداکثر اهرم، زمان معین برای معامله، پلتفرم معاملاتی و … هستند. مسابقاتی که بروکرها برگزار می‌کنند، با هدف جذب معامله‌گران جدید و همینطور افزایش جذابیت معامله در بازار فارکس برای مشتریان فعلی صورت می‌گیرند. جوایز مسابقات فارکس نیز در قالب‌های مختلفی شامل پول نقد، خودرو، تلفن‌های همراه، کامپیوترهای شخصی و … به برندگان اهدا می‌شود. برای آشنایی با جزئیات بیشتر از مسابقه فارکس که توسط کارگزاری‌های مختلف برگزار می‌شوند، در ادامه ما را همراهی کنید.

مسابقه فارکس چیست؟

مسابقه فارکس چیست؟ مسابقه فارکس (Forex Contest) توسط بروکرهای مختلف در بازار فارکس برگزار می‌شوند؛ معامله‌گرانی که به دنبال یک رقابت بدون ریسک هستند و قصد دارند مهارت‌ها و استراتژی‌های خود را برای شرکت در معاملات بهتر بهبود ببخشند، می‌توانند در مسابقه فارکس شرکت کنند.

در مسابقات فارکس، معامله‌گران می‌توانند با استفاده از یک حساب معاملاتی آزمایشی و یا ریل، با کسب بیشترین سود در یک بازه زمانی مشخص، به عنوان برنده اعلام شوند و از جوایزی که برای برندگان در نظر گرفته شده است، بهره‌مند گردند. مسابقات دمو در بازار فارکس، حتی به عنوان یک فرصت عالی برای آغاز حرفه معامله‌گری در این بازار مالی گسترده نیز تلقی می‌شود.

افرادی که دارای بالای 18 سال سن هستند، می‌توانند در رقابت‌هایی که در قالب مسابقه و توسط کارگزاری‌های بازار فارکس برگزار می‌شوند، شرکت کنند. به طوری که شرکت کنندگان ابتدا باید از طریق یک بروکر فارکس، برای شرکت در مسابقه ثبت نام کنند. مسابقه به صورت دمو و واقعی برگزار می‌شود. اگر مبتدی هستید، بهتر است در مسابقات دمو فارکس شرکت کنید.

پس از آغاز مسابقه، یک مدت زمان مشخصی در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد که معمولا بین 24 ساعت الی 72 ساعت متغیر است. یک جدول تعداد معاملات معامله‌گران، سود کل، تغییرات روزانه و … را نمایش می‌دهد. در نهایت فردی که بیشترین حجم معاملات و بیشترین سود را به دست آورد، برنده خواهد شد. تعداد برندگان هر مسابقه، از سوی بروکر تعیین می‌شوند. برای کسب اطلاعات در مورد “ بروکر چیست ” کلیک کنید.

انواع مسابقات در فارکس

بروکرهایی که در بازار فارکس فعالیت دارند، مسابقات فارکس را در حساب‌های واقعی (Real) و آزمایشی (Demo) برگزار می‌کنند. معمولا مسابقاتی که در حساب‌های واقعی فارکس برگزار می‌شوند، در مقایسه با حساب‌های دمو، در تعداد بیشتری برگزار می‌گردند. در ادامه پیرامون مسابقه فارکس دمو و زنده توضیحات بیشتری را آورده‌ایم.

مسابقات دمو فارکس

یکی از بهترین مسابقات فارکس، مسابقه دمو فارکس است. مسابقه ترید دمو، یک رقابت برای آزمایش مهارت‌های معاملاتی و امتحان استراتژی‌های معاملاتی است؛ بدون اینکه ریسک ضرر در معامله وجود داشته باشد. مسابقات دمو در طی یک زمان مشخصی و با سرمایه مجازی قابل انجام هستند؛ به طوری که با شرکت در این معاملات‌ می‌توان بیشترین سود را دریافت کرد و به جوایز نفیسی دست یافت.

در مسابقات فارکس دمو، در حقیقت بستری برای محک زدن دانش معامله‌گران از بازار فارکس و همینطور مدیریت سرمایه توسط آن‌ها فراهم می‌شود. به همین دلیل، بر خلاف باور بسیاری از معامله‌گران، مسابقات دمو فارکس نیز با استرس و چالش‌های خاص خود همراه می‌باشد. افراد باید سعی کنند تمامی تجربیاتی که دارند را در حساب‌های آزمایشی و در یک بازه زمانی مشخصی، عملی کنند. اگر نمی دانید “ حساب دمو چیست ” کلیک کنید.

مسابقات ترید واقعی در فارکس

نوع دیگری از مسابقات فارکس، مسابقه ترید واقعی در فارکس است. به طوری که افراد باید در حساب‌های زنده، پول واقعی را واریز کنند. شرکت کنندگان در مسابقات فارکس واقعی، معمولا تریدرهای باتجربه و حرفه‌ای هستند. از اصلی‌ترین فاکتورها که منجر به موفقیت در مسابقات ترید واقعی در فارکس می‌شود، فاکتورهایی شامل مدیریت ریسک، سرمایه و زمان هستند.

در مسابقات ترید واقعی در فارکس نیز افرادی که بتوانند بیشترین سود را به دست آورند و بیشترین حجم معاملاتی را در پایان مسابقه داشته باشند، جزو برندگان و نفرات برتر اعلام می‌شوند.

در نظر داشته باشید بدون تکمیل روند ثبت نام در بروکر و همینطور احراز هویت، نمی‌توان در مسابقات ترید واقعی در فارکس شرکت کرد. در برخی از بروکرها، ثبت نام در مسابقه حتما باید قبل از آغاز مسابقه صورت بگیرد، در حالی که در برخی دیگر پس از آغاز مسابقه نیز امکان ثبت نام و آغاز ترید وجود دارد. قوانین اعلام برندگان در مسابقه واقعی در بازار فارکس مشابه با مسابقه دمو است.

مسابقات ترید واقعی در فارکس

اندیکاتور‌های فارکس ابزاری کاربردی برای دسترسی به اطلاعات دقیق بازار و اتخاذ تصمیمات مهم برای کسب سود در معاملات هستند

مطالعه کنید: ماشین حساب فارکس چیست؟

چگونه در مسابقات فارکس شرکت کنیم و برنده شویم؟

در موفقیت در مسابقات فارکس، فاکتورهای مختلفی تاثیرگذار هستند. رعایت برخی فاکتورها می‌تواند شانس موفقیت در بازار فارکس را افزایش دهد، با این حال به پیروزی قطعی نیز منتهی نخواهد شد. در ادامه پیرامون فاکتورهایی که احتمال و شانس موفقیت شما را برای موفقیت در مسابقات فارکس افزایش می‌دهند، توضیحاتی را آورده‌ایم.

انتخاب مسابقه مناسب

در ابتدا باید سعی کنید مسابقه‌ای که قصد شرکت در آن را دارید را به درستی انتخاب کنید. با اینکه بروکرهای مختلف در مورد مسابقاتی که برگزار می‌کنند، تبلیغات زیادی را انجام می‌دهند، با این حال انتخاب بهترین مسابقه از میان‌ آن‌ها کمی دشوار و چالش برانگیز است. با این حال توصیه می‌کنیم که مقررات، نحوه برگزاری مسابقه، جوایز هر یک از مسابقات را در بروکرهای مختلف بررسی کنید تا بتوانید در نهایت بهترین مسابقه فارکس را انتخاب کنید.

تعیین استراتژی معاملاتی

پیش از اینکه مسابقات فارکس آغاز شوند، بسیار مهم است که استراتژی معاملاتی خود را تعیین نمایید. در صورتی که مایل هستید در طی مدت زمان کوتاهی، سود کمی را به دست آورید، توصیه می‌شود از استراتژی معاملاتی اسکالپ استفاده کنید. یا اگر به دنبال استراتژی‌های ساده در بازار فارکس هستید، باید از استراتژی‌های میانگین متحرک (Moving Averages)، تحلیل های تکنیکال با بررسی نقاط شکست و … استفاده نمایید.

انجام تمرین‌های زیاد

قطعا بدون تمرین، موفق به پیروزی در مسابقات فارکس نخواهید شد. برای کسب موفقیت سعی کنید در حساب‌های آزمایشی، معاملات و استراتژی‌هایی که دارید را اجرا نمایید و میزان آمادگی خود را برای شرکت در مسابقه بیشتر کنید.

استفاده از ژورنال معاملاتی

برای درج تاریخچه معاملات، مشاهده عملکرد استراتژی‌ها، میزان بازده یا ضرر و … باید از ژورنال‌های معاملاتی استفاده کنید. فراموش نکنید عملکردی که در گذشته داشته‌اید، بهترین نکات را در اختیار شما قرار خواهد داد تا بدون مرتکب شدن اشتباهات سابق، سطح معاملات خود را بهبود ببخشید.

پیگیری اخبار بازار فارکس

در نظر داشته باشید که رویدادهای خبری در بازار فارکس، در قیمت دارایی‌هایی که در بازار فارکس وجود دارند، بیشترین تاثیر را می‌گذارند. به همین دلیل سعی کنید اخبار بازار فارکس را بررسی و پیگیری کنید تا بتوانید معاملات بهتری را انجام دهید.

رعایت خونسردی و اعتماد به نفس

توصیه می‌کنیم برای افزایش احتمال موفقیت خود در مسابقات فارکس، بر احساسات خود غلبه کنید و با ترس، استرس، طمع و … مقابله نمایید. اینگونه میزان موفقیت شما به مراتب بیشتر خواهد بود. اگر بر پایه احساسات تصمیم گیری کنید، به همان میزان نیز از پیروزی دور خواهید شد.

تلاش مجدد و بی وقفه

اگر در یک مسابقه از بازار فارکس، جایزه‌ای را به دست نیاوردید، دائما به تلاش ادامه بدهید. برای موفقیت، مهم است که تلاش و تمرین داشته باشید. هر چه تجربه بیشتری از شرکت در مسابقات فارکس داشته باشید، قطعا شانس بیشتری را نیز برای موفقیت خواهید داشت.

بازار فارکس

آشنا شوید: شاخص دلار آمریکا چیست؟

مزایا و معایب مسابقات فارکس

مسابقه فارکس یک فرصت بدون ریسک را برای آزمایش مهارت‌های معاملاتی و به دست آوردن سود واقعی، در اختیار تریدرهای بازار فارکس، قرار می‌دهد. این مسابقات برای تریدرهای مبتدی و حتی حرفه‌ای نیز مناسب هستند.

در ادامه قصد داریم به مزایا و معایب مسابقات فارکس بپردازیم.

مزایای مسابقات فارکس

مسابقات فارکس دارای مزایای بسیاری هستند که در ادامه به برخی از مهم‌ترین آن‌ها پرداخته‌ایم.

 • کسب تجربه معامله‌گری

شرکت کردن در یک مسابقه که در آن ترید و معامله‌گری در الویت است، فرصتی را در اختیار افراد قرار می‌دهد تا بتوانند تجربه کنند. با شرکت در هر یک از مسابقات بازار فارکس، می‌توان یک مهارت را آموخت و به کمک آن معاملات بهتری را انجام داد.

 • بدون ریسک

در نظر داشته باشید که شرکت کردن در اغلب مسابقات فارکس رایگان می‌باشد. بنابراین ریسک و خطری سرمایه اولیه شما را تهدید نخواهد کرد. به طوری که می‌توانید رایگان وارد مسابقات شوید و مهارت‌های معامله‌گری خود را تقویت کنید.

 • ارزش آموزشی

معامله‌گران می‌توانند در مسابقات فارکس، استراتژی‌هایی که تریدرهای موفق استفاده می‌کنند را نیز مشاهده کنند و از آن‌ها بیاموزند.

 • ارزش رقابتی

مسابقات فارکس، یک فرصت خیلی خوب را در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌دهد تا با دیگر معامله‌گران رقابت کنند و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارند. قطعا رقابت با دیگر افراد، به افزایش تمرکز، تحلیل دقیق‌تر و بهبود عملکرد معاملاتی منتهی می‌گردد.

 • امکان تست استراتژی‌ها

مسابقات بازار فارکس، شرایطی را برای معامله‌گران فراهم می‌کنند که در آن بتوانند استراتژی‌هایی که دارند را در محیط واقعی آزمایش کنند. به طوری که بر اساس نتایج واقعی، برای معاملات خود تصمیم گیری بهتری را انجام دهند.

 • ارتباطات و شبکه ‌سازی

با شرکت در مسابقات فارکس، معامله‌گران با دیگر تریدرهای بازار فارکس نیز می‌توانند ارتباط برقرار کنند. به طوری که با تریدرهای باتجربه در این بازار مالی بزرگ آشنا شوند و از تجربیات و نظراتی که دارند، بهره ببرند.

 • جوایز و پاداش‌ها

مسابقات بازار فارکس، ضمن اینکه دارای ارزش آموزشی و رقابتی است، زمینه‌ای را برای دریافت جوایز و پاداش‌های مالی نیز ایجاد می‌کند. جوایزی که برای مسابقات فارکس در نظر گرفته می‌شوند، همگی واقعی هستند و معمولا رقم‌های بالایی نیز می باشند. به طوری که تمامی تریدرهای بازار فارکس فارکس، حتی می‌توانند بدون هیچ سرمایه‌ای نیز به این جوایز دسترسی داشته باشند و از آن‌ها برای شرکت در دیگر معاملات بهره ببرند.

بهترین مسابقه فارکس

کلیک کنید: واریز و برداشت پول در فارکس

معایب مسابقه فارکس

مسابقه فارکس با تمامی مزیت‌ها، دارای برخی معایب نیز هست که در ادامه پیرامون آن‌ها توضیحاتی را آورده‌ایم.

 • مسابقات نمایشی و اجرای استراتژی‌های پرخطر

در نظر داشته باشید که مسابقات نمایشی، یک محیط بسیار رقابتی و بدون ریسک را برای معامله‌گران ایجاد می‌کنند. به همین دلیل نیز ممکن است هر یک از شرکت کنندگان سعی کنند از استراتژی‌های پرخطر برای موفقیت استفاده کنند. با اینکه این روش ممکن است به نتایج مثبتی ختم شود، در صورتی که در محیط واقعی اجرا شود، پرخطر نیز می‌باشد.

 • ایجاد عادات بد معاملاتی در فرد تریدر

هر یک از شرکت کنندگانی که در مسابقات فارکس شرکت می‌کنند، ممکن است دست به معاملات پرریسک بزنند اما در نهایت برنده شوند. این استراتژی در صورتی که در معاملات واقعی تکرار شود، منجر به بروز مشکلات متعددی خواهد شد.

بهترین مسابقات فارکس

شاید این سوال برای شما ایجاد شده باشد که بهترین مسابقه فارکس کدام است. در ادامه قصد داریم، در مورد بهترین مسابقات فارکس، توضیحاتی را ارائه دهیم.

مسابقه فارکس حساب دمو روبوفارکس RoboForex

بروکر روبوفارکس، به صورت ماهانه، یک مسابقه آزمایشی را برگزار می‌کند و تمامی افراد می‌توانند در این مسابقه شرکت کنند. این مسابقه فرصتی را در اختیار معامله‌گران قرار می‌دهد که افراد بتوانند در صورت برنده شدن، یک جایزه معادل سه هزار دلار آمریکا را برنده شوند. این جایزه میان ده نفر از برندگان با بیشترین موجودی حساب تقسیم می‌گردد.

برای شرکت در این رقابت بزرگ، باید اقدام به ثبت نام در بروکر روبوفارکس با پنج هزار دلار و یا لوریج 1:100 در متاتریدر چهار نمایید. طی این مسابقه اجازه خواهید داشت که ده سفارش ترید را با حداکثر 0.1 لات باز نمایید.

مسابقات دمو ماهانه اتحادیه تردیرها Traders Union

اتحادیه تریدرها مسابقه دمو ماهانه را برای تریدرهای تازه‌کار که مایل هستند در این رقابت‌ها شرکت کنند نیز برگزار می‌کند. در نظر داشته باشید برای شرکت نمودن‌ در این رقابت‌ها ابتدا تریدرها باید در سایت میزان اتحادیه، یک حساب آزمایشی را ایجاد نمایند و سپس جایزه مطابق با سودی که تریدرها به دست می‌آورند، در میان تریدرها تقسیم می‌گردد.

مسابقات دمو ونتیج Vantage

مسابقات دمو فارکس ونتیج یک فرصت عالی برای رسیدن به جایزه دو هزار دلاری برای نفر اول و جایزه هزار دلاری برای نفر دوم و پانصد دلاری برای نفر سوم را فراهم می‌کند. برای نفرات چهارم و پنجم نیز جوایز صد دلاری در نظر گرفته شده است. برگزاری این رقابت‌ها به صورت ماهانه است و به حساب STP در پلتفرم معاملاتی متاتریدر 4 تعلق دارد.

مسابقه لایت فایننس LiteForex

بروکر لایت فارکس نیز یک مسابقه را به صورت ماهانه برگزار می‌کند که مقدار جایزه آن برابر با 10 هزار دلار می‌باشد. تمامی معامله‌گران می‌توانند برای یک ماه کامل در این مسابقه شرکت کنند و در نهایت از میان شرکت کنندگان به 5 نفر از سودآورترین‌ها در این معاملات جوایزی تعلق خواهد گرفت.

مسابقه بروکر آلپاریAlpari

بروکر آلپاری نیز به عنوان بهترین بروکر فارکس، دارای مسابقات فصلی است؛ یعنی مسابقات آلپاری سالی چهار بار برگزار می‌شوند. از میان شرکت کنندگان به 30 نفری که بتوانند بیشترین سود را به دست آورند، جوایزی تعلق می‌گیرد.

مسابقه بروکر  HotForex

بروکر هات فارکس نیز دارای یک مسابقه آزمایشی تحت عنوان ” Virtual to Real ” است که ماهانه برای تمامی مشتریان اجرا می‌گردد. جایزه این مسابقه برابر با سه هزار و پانصد دلار است که به سه نفر اول این مسابقه تعلق می‌گیرد. هر یک از مشتریان فقط مجاز به یکبار شرکت در این رقابت هستند. ضمن اینکه جایزه‌ای که به معامله‌گران برنده اختصاص دارد، فقط برای ترید در بازار فارکس قابل استفاده است و قابل برداشت نیست. در صورتی که معامله‌گران در این مسابقه آزمایشی برنده شوند، جوایز به حساب‌های واقعی آن‌ها منتقل می‌گردد.

 مسابقه معاملاتی دمو سال جدید فیبو گروپ FiboGroup

بروکر فیبوگروب، یک مسابقه دمو را برای تریدرهای بازار فارکس در نظر گرفته است که از طریق آن می‌توانند مهارت‌های معاملاتی خود را تقویت کنند. به عنوان پاداش به برندگان در این مسابقات، حساب‌های PAMM داده می‌شود. این مسابقه از بروکر فیبوگروپ، هر دوشنبه برگزار می‌گردد. به برندگان این مسابقه، یک حساب با موجودی 1000 دلار اختصاص داده می‌شود.

مسابقه FBS LEAGUE

مسابقهFBS LEAGUE  توسط کارگزاری FBS Forex برگزار می‌شود؛ برای این مسابقه، یک جایزه هزار دلاری برای پنج نفر اول در نظر گرفته شده است. بروکر FBS این مسابقه را هر دو ماه یکبار برگزار می‌کند.

مسابقه FBS LEAGUE

از دست ندهید: خرید سهام در فارکس چگونه است؟

سخن آخر

معامله در بازار مالی جهانی و بزرگ فارکس، اقدامی پرریسک به شمار می‌رود. به طوری که اگر افراد بدون دانش و اطلاعات اولیه، وارد این بازار شوند و سرمایه‌گذاری کنند و در معاملات مختلف شرکت کنند، ممکن است سرمایه خود را به خطر بیاندازند. خوشبختانه در بازار فارکس، روش‌های مختلفی برای کاهش ریسک وجود دارد. یکی از روش‌هایی که ریسک معامله در بازار فارکس را کمتر می‌کند، شرکت کردن در مسابقات آزمایشی و یا واقعی فارکس است. مسابقاتی که توسط کارگزاری و بروکرهای مختلف برگزار می‌شوند و هر یک از آن‌ها نیز دارای یک هدفی هستند.

در نظر داشته باشد که شرکت در مسابقات فارکس، منجر به بهبود مهارت‌ها و تجربه ترید در بازار فارکس می‌شود و می‌توانید از جوایز نقدی و سایز امتیازاتی که بروکر در اختیار برندگان قرار می‌دهد نیز بهره‌مند شوید. بنابراین می‌توانید جزئیات مسابقات را از طریق بروکر موردنظرتان دنبال کنید و سپس در آن‌ شرکت کنید.

محتوای این مقاله:

4 پاسخ

 1. بایر با وقت گذاشتن و دقت این کلاس و مسابقه‌هارو یاد بگیریم . وبعد وارد بازار بشیم. بیشتر سعی کنیم با شرکت در مسابقات خود را آزمایش کنیم و از جوایز استفاده کنیم.

 2. بایر با وقت گذاشتن و دقت این کلاس و مسابقه‌هارو یاد بگیریم . وبعد وارد بازار بشیم. بیشتر سعی کنیم با شرکت در مسابقات خود را آزمایش کنیم و از جوایز استفاده کنیم. بت آروزی موفقیت و یادگیری در این کاربزرگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *