12 سال سابقه
اوربکس

حداقل و بهترین سرمایه برای ورود به بازار فارکس چقدر است؟

بهترین سرمایه برای ورود به بازار فارکس

بازار ارز بزرگ‌ترین بازار مالی در جهان است و شما می‌توانید با حداقل سرمایه برای ترید در فارکس، شروع به فعالیت در این بازار کنید. مقدار پولی که برای معاملات استفاده می‌کنید، یک عامل تعیین کننده در موفقیت نهایی و کسب سود بیشتر است؛ البته قبل از اینکه تمام پس انداز خود را وارد دنیای فارکس کنید، باید اطلاعات خود را بالا برده و با کمک اکانت‌های آزمایشی تجربه بیشتری کسب کنید.

حداقل سرمایه برای ترید در فارکس باید با توجه به هدف شما مشخص شود. آیا می‌خواهید به طور منظم از معاملات فارکس درآمد کسب کنید یا فقط قصد دارید با تزریق کمی سرمایه، با این بازار آشنا شوید؟ برای تعیین مقدار پولی که برای شروع معامله در بازار فارکس نیاز دارید، باید سطح ریسک را در نظر بگیرید.

اگر تمام پس انداز خود را وارد فارکس کرده و موفق به کسب سود نشوید، صدمه‌ای به زندگی روزمره شما وارد خواهد شد؟ توصیه می‌شود بخش کمی از پس انداز خود را وارد دنیای معاملات ارزی کنید تا در صورت ضرر کردن، مشکل بزرگی برای زندگی شما ایجاد نشود. در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی دقیق‌تر این موضوع بپردازیم.

سرمایه برای ورود به بازار فارکس

از دست ندهید: رگوله در فارکس


تحلیل فاندامنتال فارکس و یا تحلیل بنیادی فارکس، جزو روش‌های بسیار مهمی است که سرمایه‌گذاران و تریدرهای موفق در این بازار مالی بزرگ، از آن استفاده می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم حتما از مقاله «تحلیل فاندامنتال فارکس چیست؟» بازدید کنید.

چقدر در فارکس سرمایه گذاری کنیم؟

برای پاسخ دادن به این سوال باید به سوالات مختلفی پاسخ دهید و از خود بپرسید: استراتژی معاملاتی بلند مدت دارم یا کوتاه مدت؟ ترجیح می‌دهم با اطلاعات خود معامله کنم یا کار با ربات‌های معامله‌گر فارکس را گزینه بهتری می‌بینم؟ در صورت منفی بودن بازار، ریسک ضرر من تا چه حد است؟ پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند حداقل سرمایه برای ترید را مشخص کنید.

اگر یک معامله گر مبتدی هستید، یک اکانت آزمایشی ایجاد کرده و سعی کنید تجربه بیشتری در این بازار کسب کنید. هر شخصی در معاملات اشتباهاتی می‌کند و این اشتباهات در اکانت آزمایشی، به پس انداز شما صدمه‌ای نخواهد زد. برای اینکه مشخص کنید حداقل سرمایه برای ترید در فارکس چقدر است، پاسخ سوالات زیر را مشخص کنید:

 • پس انداز من چقدر است؟
 • چقدر می‌توانم در بازار فارکس سرمایه گذاری کنم؟
 • استراتژی معاملاتی من چیست؟
 • حداکثر چقدر حاضرم از دست بدهم؟ اگر می‌خواهید در بازار فارکس فعال باشید و نمی‌دانید به چه میزان سرمایه نیاز دارید، ابتدا به این فکر کنید که چقدر پول می‌توانید از دست بدهید. سرمایه گذاری در بورس و معاملات فارکس همیشه خطراتی را به همراه دارد، بنابراین نباید از پولی که برای زندگی نیاز دارید، استفاده کنید.
 • آیا تجربه کافی برای انجام معاملات بزرگ را دارم یا خیر؟
 • در این حساب معاملاتی از چه اهرمی استفاده خواهم کرد؟
 • چرا می‌خواهید وارد دنیای فارکس شوید؟ یک هدف واضح به شما کمک می‌کند روی آن تمرکز کرده و جهت گیری دقیق داشته باشید.

هنگامی که به این سوالات پاسخ دادید، می‌توانید حداقل مبلغی که می‌توانید در فارکس سرمایه گذاری کنید را تعیین کرده و اهداف خود را بر اساس آن بچینید. معامله گران باتجربه به مبتدیان توصیه می‌کنند که بسیار محتاط باشند و با پول کم شروع کنند. هیچ‌کس با دانستن اینکه چگونه یک معامله گر باشد، به دنیا نمی‌آید.

ایا با سرمایه کم می‌توان ترید کرد؟

اگر چندین کارگزار را با هم مقایسه کنید، متوجه می‌شوید که حداقل سرمایه از یکی به دیگری متفاوت است. برخی از کارگزاران حتی به حداقل سپرده نیز نیاز ندارند و شما می‌توانید با سرمایه بسیار کم شروع کنید. از سمت دیگر برخی کارگزاری‌ها حداقل سرمایه 100 دلاری دارند که پس از تزریق سرمایه، امکان معامله و استفاده از ابزارهای متعدد برای شما فراهم می‌شود. انجام معامله با سرمایه کم، مانع از دست رفتن سرمایه شما شده و به کسب تجربه کمک می‌کند.

برای معامله در بازار فارکس فقط باید از پولی استفاده کنید که به آن نیازی ندارید. نتیجه فعالیت در بازار سهام، فارکس و رمز ارز می‌تواند سود یا زیان باشد. معقول نیست که از پول پس انداز شده برای آینده فرزندان یا هزینه خرید خانه استفاده کنید. مهمتر از همه، برای سرمایه گذاری در بازار فارکس نباید بدهکار شوید. برای جلوگیری از استرس غیر ضروری هنگام سرمایه گذاری، فقط باید از سرمایه‌ای استفاده کنید که نیازی به آن ندارید.

ریسک تزریق سرمایه زیاد به بازار فارکس

قصد دارید در یک بازه زمانی مشخص چقدر درآمد کسب کنید؟ به یک عدد فکر کنید. آیا این رقم منطقی بنظر می‌رسد یا حس می‌کنید یک رویا است؟ جاه طلبی چیز خوبی است اما وقتی نوبت به معامله با سرمایه واقعی می‌شود، باید برداشتی منطقی از حداکثر سود و ضرر داشت. سطح این ریسک برای همه افراد یکسان نیست و هر شخص بسته به شرایط خود، حداقل و حداکثر سرمایه متفاوتی را در نظر می‌گیرد.

نسبت ریسک معامله در بازار فارکس را می‌توان افزایش داد اما ایمن‌ترین استراتژی‌های معاملاتی به آرامی شکل می‌گیرند. اکثر معامله گران نمی‌خواهند فقط چند دلار در روز درآمد داشته باشند. آن‌ها توسط بازار وسوسه شده و حجم معاملات و تعداد سفارشات باز همزمان را افزایش می‌دهند. ممکن است این کار برای یک دوره زمانی کار کند، اما معمولاً منجر به صفر بودن موجودی حساب می‌شود. برای جلوگیری از این امر بهتر است قبل از شروع معاملات بزرگ، در سرمایه خود صرفه جویی کنید. اگر حساب معاملاتی خود را به درستی تأمین مالی کنید، می‌توانید علاوه بر کنترل کردن ریسک، سود کسب کنید.

معامله روی کامپیوتر

مطالعه کنید: روش واریز و برداشت در فارکس

برخی معامله گران با این رویا شروع می‌کنند که با یک حساب تجاری کوچک، در عرض چند ماه میلیونر می‌شوند. از نظر تئوری، این رویا به لطف اهرم امکان پذیر است، اما از نظر آماری تقریبا غیرممکن است. واقعیت این است که شما نمی‌توانید ‌با یک حساب معاملاتی کوچک سود زیادی به دست آورید. از سمت دیگر سودهای اندک برای مبتدیان کافی نیست، زیرا احساس می‌کنند باید از اهرم بالا برای ریسک‌های بزرگ و رشد سریع استفاده کنند. بسیاری از اوقات معتقدند که می‌توانند پول را در عرض یک سال، دو یا حتی سه برابر کنند.

معامله در بازار فارکس فعالیتی است که باید به عنوان یک مکمل درآمد پایدار و نه منبع سود در مدت زمان کوتاه تلقی شود. نداشتن تجربه کافی و انتظارات غیر واقعی، باعث ضرر سرمایه گذاران مبتدی در این بازار می‌شود.

شروع فارکس با ۱۰ دلار

حداقل مبلغ شروع معامله در فارکس می‌تواند از 1 تا 10000 دلار متغیر باشد. کارگزارانی که به حداقل مبلغ بالاتری نیاز دارند، در درجه اول می‌خواهند مشتریان ثروتمند را جذب کنند. از سمت دیگر کارگزارانی که حساب‌های معاملاتی را با حداقل سپرده اولیه 1 تا 10 دلار ارائه می‌دهند، کارگزارانی هستند که می‌خواهند برای عموم مردم جذاب باشند. هر دو نوع کارگزاری مزایا و معایب خاص خود را دارند. معمولا بروکری که اجازه انجام معاملات با حداقل سرمایه 1 دلاری را می‌دهد، خدمات مشتری ضعیف‌تری دارد زیرا تیم‌ فروش قادر به پاسخ‌دهی به تعداد زیادی از مشتریان کوچک نخواهند بود.

بدیهی است که دلیل ورود معامله گران به بازار فارکس این است که می‌خواهند از آن کسب درآمد کنند. اگرچه می‌توانید با حداقل سرمایه 10 دلاری شروع به معامله کنید اما اگر سرمایه بیشتری در حساب معاملاتی خود داشته باشید، سود بهتری خواهید داشت.

بزرگترین مشکل شروع با یک سرمایه گذاری اولیه کوچک این است که موقعیت‌های سرمایه گذاری کمتری در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با موقعیت‌های کوچک‌تر، سود کمتری خواهید داشت زیرا اگر سرمایه کمی داشته باشید، قادر به انجام چندین معامله به صورت همزمان نخواهید بود؛ در نتیجه یک حساب معاملاتی کوچک بسیار کمتر از یک حساب بزرگ و با سرعت کمتری رشد می‌کند. اگر با 10 دلار شروع کنید ولی انتظار سود زیادی را داشته باشید، به مرور زمان بی انگیزه خواهید شد، به همین دلیل لازم است که سود مورد انتظار خود را با توجه به سرمایه اولیه مشخص کنید.

بهترین بروکری با حداقل سرمایه‌ می‌توان وارد شد

در سال‌های اخیر بازار فارکس محبوبیت زیادی پیدا کرده و معامله در آن به سرمایه گذاران اجازه می‌دهد سود بیشتری کسب کنند. البته معامله در این بازار در کنار پتانسیل بازدهی بالا، ریسک زیادی هم به همراه دارد، به همین دلیل انتخاب یک بروکر معتبر فارکس که بتواند ابزارها و پشتیبانی لازم را برای موفقیت در اختیار شما قرار دهد، اهمیت زیادی دارد. اگر به دنبال بروکری هستید که با حداقل سرمایه برای ترید در فارکس بتوانید به معامله در آن‌ها بپردازید، در ادامه همراه ما باشید.

بروکر اوربکس

بروکر orbex

orbexforex.com

یکی از محبوب‌ترین کارگزاری‌های فارکس برای معامله با حداقل سرمایه، بروکر orbex است که می‌توان با حداقل سرمایه 1 دلاری به معامله در آن پرداخت.

 • قابلیت ترید روی سهام آمریکا، اروپا و بریتانیا
 • اجرای سریع معاملات (0.03 ثانیه) با همکاری شرکت One Zero و Meta Quotes
 • اسپرد از صفر پیپ
 • پشتیبانی فارسی 24/5

راهنمای جامع انتخاب بروکر برای ترید در فارکس

برای اینکه بهترین بروکر معاملاتی را انتخاب کنید، توجه به نکات زیر به شما کمک خواهد کرد:

 • انواع حساب‌های کاربردی

اولین موردی که باید در نظر بگیرید، انواع حساب‌های کاربری است که توسط آن بروکر ارائه می‌شود. نوع حسابی که انتخاب می‌کنید باید متناسب با سرمایه و سطح تجربه شما باشد. برای سرمایه گذاران مبتدی، انتخاب یک حساب Micro یا Cent بهترین انتخاب خواهد بود زیرا به سرمایه اولیه بسیار کمی نیاز دارند.

 • پلتفرم‌های معاملاتی

عامل دیگری که باید در نظر بگیرید، پلتفرم معاملاتی است که توسط بروکر ارائه می‌شود. محبوب‌ترین پلتفرم‌های معاملاتی در بازار فارکس متاتریدر 4 و متاتریدر 5 هستند اما برخی از بروکر‌ها، پلتفرم‌های اختصاصی خود را ارائه می‌دهند. باید بروکری را انتخاب کنید که پلتفرم آن نیازهای معاملاتی شما را برآورده کرده و محیط کاربر پسندی دارد.

 • تعهدات بروکر

یک بروکر معتبر باید به دستورالعمل‌ها و مقررات تعیین شده پایبند باشد و از سرمایه کاربران خود محافظت کند.

 • کمیسیون

کارگزاران فارکس از طریق اسپرد درآمد کسب می‌کنند که تفاوت قیمت خرید و فروش یک جفت ارز است. ممکن است برخی بروکرها برای خدمات خود کارمزد و کمیسیون بیشتری دریافت کنند. قبل از انتخاب یک بروکر بهتر است کمیسیون و کارمزد آن‌ها را بررسی کرده و مقرون به صرفه‌ترین گزینه را انتخاب کنید.

 • پشتیبانی کاربران

به دنبال بروکری باشید که چندین کانال ارتباطی مانند ایمیل، تلفن و چت زنده را برای پشتیبانی کاربران خود ارائه می‌دهد.

بودجه برای سرمایه فارکس

بخوانید: مسابقه فارکس

چه استراتژی می‌توان با سرمایه کم داشت

پس از مشخص کردن حداقل سرمایه برای ترید در فارکس و انتخاب بروکر، تمرکز بر استراتژی‌های زیر کمک زیادی به شما خواهد کرد.

 • مدیریت ریسک را جدی بگیرید. همیشه برای کنترل نتایج معامله خود از حد ضرر و سود استفاده کنید. اگر قیمت یک ارز بر خلاف پیش بینی شما حرکت کند، می‌توانید با کمک حد ضرر (Stop Loss)، در نقطه مناسبی خارج شده و ضرر را به حداقل برسانید. با رسیدن به حد ضرر آن سهم را می‌فروشید تا بیش از این ضرر نکنید. در مقابل با تعیین حد سود مشخص خواهید کرد که چه زمانی می‌توانید از یک معامله با بیشترین سود ممکن خارج شوید.
 • نسبت ریسک/سود معقول را حفظ کنید. مطمئن شوید که سود بالقوه یک معامله حداقل برابر یا بیشتر از ریسک بالقوه آن است. بهتر است به دنبال نسبت ریسک/پاداش 1:3 (یا بالاتر) باشید، این بدان معناست که سرمایه گذار با ریسک سرمایه گذاری 1 دلار، انتظار سود 3 دلاری دارد.
 • از درآمد خود انتظارات واقع بینانه داشته باشید. قرار نیست با حداقل سرمایه برای ورود به بازار فارکس یک شبه ثروت زیادی بدست آورید. سعی کنید روی کسب سود ثابت در بلندمدت تمرکز کرده و سرمایه خود را به مرور زمان افزایش دهید.
 • اگر در معاملات خود از اهرم استفاده می‌کنید، مراقب باشید که زیاده روی نکنید. اطمینان حاصل کنید که مارجین کافی برای پوشش معاملات خود دارید و از مارجین کال اجتناب کنید.
 • حساب دمو را امتحان کنید. قبل از اینکه پول واقعی را به خطر بیندازید، ایده خوبی است که مهارت‌های معاملاتی خود را با حساب آزمایشی، که شبیه محیط طبیعی بازار است، بهبود بخشید.
 • به یادگیری ادامه دهید. بازار فارکس دائماً در حال تغییر است، بنابراین مهم است که از آخرین اخبار و روندها مطلع باشید.
 • کارگزاری را انتخاب کنید که بتوانید به آن اعتماد کنید. به دنبال بروکری باشید که شهرت خوبی داشته و می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. از کسانی که کارمزد بالا یا خدمات مشتریان ضعیف دارند، اجتناب کنید.

به یاد داشته باشید که برای کسب سود بیشتر در دنیای فارکس، باید صبور باشید و هرگز بیشتر از حد توان خود ریسک نکنید.

بودجه فارکس

از دست ندهید: حساب اسلامی فارکس

شروع معامله در بازار فارکس با سرمایه کم

برای موفقیت در بازار فارکس، لازم است درک درستی از کاری که انجام می‌دهید، داشته باشید؛ به خصوص زمانی که حجم معاملات شما کوچک است.

 1. به عنوان اولین قدم، مشخص کنید که چقدر زمان می‌توانید به فارکس اختصاص دهید. به یاد داشته باشید که شلوغ‌ترین ساعات معاملات، معمولاً ساعاتی است که در آن دو سشن با هم تداخل دارند. به عنوان مثال می‌توانید تقاطع بین سشن لندن و نیویورک را در نظر بگیرید.
 2. سپس باید تایم فریم دلخواه خود را انتخاب کنید. توصیه می‌کنیم سه حالت موقت را انتخاب کرده و در طول روز روی آن‌ها تمرکز کنید. به عنوان مثال برای سبک معامله نوسان‌گیری، سه تایم فریم را در نظر بگیرید: روزانه (D1)، چهارساعته (H4) و یک ساعته (H1). در تایم فریم D1 روند کلی بازار را بررسی کنید. در تایم فریم H4، زمان اقدام به معامله را بررسی کرده و منتظر ورودی H1 باشید. اگر اندازه معامله شما کوچک است، توصیه می‌شود که موقعیت خود را بیش از یک روز حفظ نکنید، زیرا مستعد سوآپ خواهد بود.
 3. در گام سوم باید ریسک خود را در 3٪ نگه دارید زیرا این سطح ریسک بهینه است. همچنین نسبت ریسک/پاداش را در نظر بگیرید (1:3 توصیه می‌شود).
 4. در مرحله چهارم باید تصمیم بگیرید برای پیاده سازی استراتژی خود به چه ابزارهایی نیاز دارید. این ابزارها می‌تواند شامل سطوح حمایت و مقاومت، اندیکاتورها و خطوط روند باشند.
 5. در نهایت مطمئن شوید که شرایط مشخصی برای خروج از معامله دارید؛ به عنوان مثال پس از رسیدن به یک مقدار سود معین یا یک سطح ضرر از پیش تعیین شده. با مشخص کردن حد ضرر و حد سود، می‌توانید تاثیر احساسات بر معامله را کاهش داده و به استراتژی معاملاتی خود پایبند باشید.

سخن پایانی

استفاده از حداقل سرمایه برای ترید در فارکس می‌تواند راه بسیار خوبی برای مبتدیان باشد تا بدون ریسک زیاد، شروع به معامله در این بازار کنند. پس از کسب تجربه با اکانت آزمایشی و شروع معامله با حداقل سرمایه، می‌توانید پول بیشتری را وارد معاملات کرده و سود بالاتری هم کسب کنید. برای موفقیت در بازار فارکس لازم است ابزارهای مختلف را شناخته و بهترین آن‌ها را در استراتژی‌های معاملاتی خود بکار ببرید.

محتوای این مقاله:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *